Ozols ir īpašs un unikāls materiāls, kas rada siltu un patīkamu vidi.
“Seisuk” koka regulējamie galdi ir izgatavoti no augstas kvalitātes ozola un ir apstrādāti tāpat kā virtuves darba virsmu koksne. Tomēr šim dabīgajam materiālam ir nepieciešams nedaudz vairāk rūpes un mīlestības, lai tas kalpotu ilgāk. Lasiet tālāk un uzziniet, kā pagarināt masīvkoka galda virsmas kalpošanas laiku.
Kopšana un tīrīšana
Koka darba virsma reizi nedēļā vai divās jātīra ar mitru drānu.
Traipu gadījumā vispirms mēģiniet notīrīt virsmu ar remdenu ūdeni un mīkstu mikrošķiedras drānu. Ja tas nelīdz, izmantojiet maigu mazgāšanas līdzekli, piemēram, ziepjūdeni (1 ēdamkarote trauku mazgājamā līdzekļa un viens litrs remdens ūdens). Turklāt var izmantot īpašu kopšanas līdzekli ar koksnei pievienotām barības vielām. Vienmēr tīriet galdu atbilstoši koksnes tekstūras virzienam.
Mēs iesakām ozola koksni apstrādāt ar eļļu apmēram reizi divos gados, nepieciešamības gadījumā biežāk. Koka virsmas apstrāde ar dabīgo koka eļļu pabaro koksni un pakāpeniski padara to izturīgāku. Mūsu interneta veikalā ir pieejams arī īpašs eļļas vasks.
Ja galda virsma izskatās raupja un sausa vai tai ir defekts, kuru vēlaties noņemt, pirms eļļošanas iesakām to viegli noslīpēt ar smilšpapīru (150–200 mm). Slīpējot, ievērojiet koksnes tekstūras virzienu un slīpējiet pa rakstu. Ja uz galda ir kāda raupja vieta vai kāds cits defekts, šo konkrēto vietu var noslīpēt tikai ar smilšpapīru.
Pirms eļļošanas putekļi jānoslauka ar sausu drānu vai sūkli. Eļļojot eļļu lejiet uz bezkrāsainas drānas nevis uz galda plānā kārtā un ierīvējiet koksnes tekstūras virzienā. Ļaujiet eļļai iesūkties koksnē 20 minūtes un pēc tam noņemiet eļļas atlikumus ar tīru, sausu, bezkrāsainu drānu, piemēram, baltu papīra dvieli. Ja izmantojat tonētu eļļu, uzklājiet eļļu uz koka virsmas, kā norādīts iepriekš, bet nekavējoties noņemiet to, berzējot ar sausu papīra dvieli koksnes tekstūras virzienā. Tas novērš eļļas izžūšanu uz koka virsmas.
Dzīvē koks dažreiz ir kaprīzs materiāls. Uzturiet nemainīgu telpas temperatūru no 15 līdz 25 °C un mitrumu no 40 % līdz 55 %. Spēcīgas temperatūras un mitruma atšķirības var sabojāt koka virsmu, radot plaisas un deformāciju. Tāpēc mēs iesakām novietot galdu tālāk no siltuma avotiem, piemēram, sildītājiem un kamīniem. Jāizvairās arī no logiem, kas vērsti uz dienvidiem. Pārmērīga saules iedarbība var izmainīt koksni.
Karsti un auksti priekšmeti (stikls, kafijas krūze u.c.), kas nonāk saskarē ar koka virsmu, var atstāt pēdas uz galda virsmas un to sabojāt, tāpēc iesakām izmantot krūžu un glāžu paliktņus.
Ātri notīriet netīrumus vai traipus – iegūstiet labākus rezultātus ar mazāk pūlēm!
Neizmantojiet pulverveida abrazīvus vai citus kodīgus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, balinātājus, ūdeņraža peroksīdu, slāpekļskābi, sālsskābi vai sārmus. Šeit Jūs atradīsiet arī maigu tīrīšanas līdzekli.
Lielu bojājumu gadījumā varat vērsties pēc palīdzības pie kokapstrādes meistara.
Skrāpējumu vai apdegumu gadījumā konsultējieties ar profesionālu galdnieku. Koka priekšrocība ir arī tā, ka tas ir izturīgs un labojams. Ja uzskatāt, ka koka virsma ir neatgriezeniski bojāta, prātīgi ir vērsties pie galdnieka. Galdnieks neapšaubāmi var piedāvāt risinājumu, kā piešķirt jūsu galdam jaunu izskatu.
Atgādinām, ka varat sazināties ar mums un mēs palīdzēsim rast piemērotu risinājumu, lai jūsu skaistais masīvkoka rakstāmgalds kalpotu vēl ilgus gadus.